Niğde Sohbet

Niğde Sohbet Chat Odaları

Niğde Sohbet, sizlere bir çoğu imkanı bir arada sunuyor. Niğde Sohbet etmeyi, muhabbet etmeyi sevenleri bir araya getiren #sohbet, #dunyafm, #chat gibi global sohbet odalarımızda yeni insanlarla güncel ve birbirinden farklı konu başlıkları altında, fikirlerinizi beyan edebilir karşılıklı kültürlenmeye yepyeni bir bakış açısı getirebilirsiniz. Dilerseniz yeni arkadaşlıkların temelini atabilir, kalıcı dostluklar kazanabilirsiniz.

Niğde Sohbet Chat

#Oyun #Yarışma gibi eğlence ve bilgi birikiminizi arttırma temalı odalarımızda yarışmaların keyfini çıkararak, güncel konuları yarışma tadıyla takip edebilirsiniz. Her ay belirli periyotlarla belirlenen top10 listesinde sizlerin de isimlerinin olması, yeni yarışmacılarımızla tatlı bir rekabete yeni zeminler oluşturacaktır. 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren, sağlam bir DJ kadrosundan oluşan #Radyo kanalımızda sizlerin istekleri doğrultusunda yayın akışı gerçekleştirilecektir. Zaman zaman yeni şarkılarla sizi buluşturacak, zaman zaman nostalji yapacağız.

En güncel şarkıların listelendiği DunyaFM frekanslarında sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyar, bu eğlenceye sizlerin de katılmasını gönülden isteriz. Sadece müzik ile yetinmeyin, talk show yapan programcılarımızın o hoş ve keyifli sohbetlerini sizlerle buluşturmaya da devam ediyoruz. Belirli periyotlarla yapılan, şiir, şarkı, kelime yarışmalarını yakından takip etmek ve oylama yapmak için sizleri #radyo kanalımıza bekliyoruz.

DunyaFm.Net kadrosu olarak, sizlere huzurlu, seviyeli, keyifli ve adil bir sohbet ortamı sunabilmek adına, sohbet akışlarını yakından takip ediyor, daha kaliteli hizmetler verebilmek adına yeniliklere açık bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz. Yöneticilerimize bildireceğiniz her türlü sorun-şikayet, öneri-istekler göz ardı edilmeden değerlendirilecektir. Unutmayın ki bizlerin tek hedefi sizlere, gerçek yaşamlarınızdaki bir aile, dost ortamındaki samimi sohbet ortamını sunabilmek. Reşit kullanıcılarımız için 24 saatten geriye kalan boş vakitlerin değerlendirilmesi ve keyifli kılınması için sizleri de sohbet odalarımıza bekleriz.

* Sohbet Odalarımıza katılmak için 18 yaşını doldurmuş (reşit) bir birey olmanız gerekir.

* Argo, siyaset, küfür, +18 sohbetler yasaktır. Bu konuda ısrarcı olup kural ihlali yapanlar süresiz ceza alırlar.

* T.C Yasalarınca suç olarak belirtilen tüm maddeler sohbet sitemiz içerisinde geçerlidir.

Plaka Kodu: 51

Alan Kodu: 388

Nüfusu(2015): 346.114

Genel Toplam Alan: 7.312 km2

İklim; Sert Kara İklimi

Futbol Takımı; Niğde Belediye Spor / Niğde Anadolu

Niğde Manzara

Siirt Hakkında Kısa Bilgi; İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda yer alan Niğde, Kapadokya bölgesinin içinde yer alan şehirlerimizden birisidir. Bilinen en eski adı, Nahita’dır ve tarihinin 5.000 ila 10.000 yıl önceye dayandığı öne sürülür. Anadolu’ya hakim olan Hitit Devleti’nin yıkılışından sonra, M.Ö. 8. yüzyılda Frikya Devletinin hakimiyeti altına girdi. Bu sürede Anadolu’da hakimiyet gösteren iki devlet, Frikya ve Lidya’lılar iç karışıklıklar nedeniyle Anadolu’yu Pers İmparatorluğuna kaptırmıştır.

M.Ö. 4. yüzyılda Makedonya Kralı, Büyük İskender Pers Devletini yenmiş, Anadolu ve İran’ı hakimiyeti altına almıştır. Bu geniş coğrafya komutanlar arasında paylaştırıldığından dolayı Anadolu,  Selevkos Devletinin hakimiyetinde kalmıştır fakat daha sonra, Kapadokya Krallığının hakimiyeti altına girmiştir. M.S 1. yüzyılda bölgeye Roma İmparatorluğu hakim olmuştur fakat daha sonra Roma İmparatorluğunu da bölünmesiyle M.S. 395 yılında bölge Doğu Roma İmparatorluğunun hakimiyeti altına girmiştir.

1071 Malazgirt Meydan Muharebesinin ardından bölge Türk yurdu olmuştur. Selçuklu Devletinin önemli bir askeri üssü olmuş şehir, 1308 yılında Selçuklu Devletinin yıkılmasının ardından bölgeye Eretnaoğulları hakim olmuştur. 1365 yılında büyük bir mücadele sonucunda, Niğde’ye Karamanoğluları hakimiyetinde kalmıştır.

1470 yılında Fatih Sultan Mehmet’in önderliğinde Niğde, Osmanlı Devletine katıldı. Bu dönemde Niğde pek çok isyana ve çatışmaya sahne oldu ve bunun sonucunda da göçler başladı. 1923 yılında Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle birlikte il statüsüne kavuşmuştur.

Dağlar, platolar ve ovalardan meydana gelen Niğde, güneyde Bolkar ve güneydoğuda Toros Dağlarını görmektedir. Ova bakımından zengin sayıldığı gibi bu ovalar aynı zamanda oldukça verimlidir. Şehrin en önemli akarsuyu Melendiz Çayı’dır. Melendiz dağlarından çıkan akarsu, Aksaray ovasını sular ve oradan Tuz Gölüne dökülmektedir.

Niğde’de kışlar soğuk ve kar yağışlı geçerken yazlar kurak ve sıcak geçmektedir. Şehirde ki bitki örtüsü genelde bozkırdır.

Ekonomi genelde tarıma dayalıdır. Şehirde buğday üretimi oldukça fazladır. Niğde, yine maden bakımından zengin sayılmaktadır. Demir, çinko, kurşun, civa, volfram, bakır gibi maden yataklarını bünyesinde bulundurur. Sanayi son zamanlarda gelişmiştir.

Niğde Gazozu: 1962 yılında İsmet Olcay tarafından Türkiye’de üretilen en eski gazlı içeceklerden birisidir.

Meşhur Yemekleri; Arabaşı çorbası, Ayva borani, Beyaz kiraz reçeli, Cevizli erişte, Elma dolması, Etli bamya, Helveter tatlısı, Kabak musakka, Kaymak tatlısı, Mazaklı köfte, Niğde gazozu, Niğde tava, Söğürme, Pekmezli kuymak

Yaygın Tarım Faaliyetleri; arpa, ayçiçeği, baklagiller, buğday, çavdar, elma, fasulye, nohut, patates, sarımsak, şekerpancarı, üzüm

Tarihi Yerleri; Alaaddin Cami, Cımbar Vadisi, Constantinus ve Helena Kilisesi, Çinili Göl, Eski Gümüş Manastırı, Göllüdağ, Köşk Höyük, Kuş Kayası Kaya Mezarları, Niğde Kalesi, Niğde Kayardı Bağları, Porsuk Höyük, Rahmaniye Camii, Roma Havuzu, Sungur Bey Camii, Tyana Örenyeri

İlçeleri; Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik, Ulukışla

Etiketler:

Bu yazı toplamda 1407 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

DunyaFm.Net adresimiz ile Türkiye'nin önde gelen sohbet adresleri arasında yer almaktayız. Sohbet sitemiz üzerinden sohbet'e bağlanarak kendinize uygun yeni arkadaşlar edinebilir ve yeni insanlarla tanışarak kültür seviyenizi geliştirebilirsiniz. Sıkıcı ve monoton geçen zamanınızı daha eğlenceli ve keyifli olarak geçirebileceğiniz sohbet ortamımızda, sizlerde hemen yerinizi alın! Sadece sohbet etmekle kalmayın, sizler için özel olarak kurmuş olduğumuz oyunlar ile de daha eğlenceli dakikalar geçirin!

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2021 Tüm Hakları Sakıldır.
wWw.DunyaFm.Net

+18 Sohbet